Katholieke Siny Scholte uit Ter Apel: 'Niet in de kerk met Pasen, het is erg'

Ze heeft alle begrip voor de landelijke maatregelen maar pijn doen ze wel. Want voor het eerst in haar leven viert Siny Scholte-Aalbes niet op de gebruikelijke wijze Pasen.

En dat komt hard aan bij de bezige bij die Scholte-Aalbes (72) is binnen de rooms-katholieke Willibrorduskerk in Ter Apel. Al vele decennia is ze nauw betrokken bij of de drijvende kracht achter allerlei activiteiten in en rondom die kerk. Ook bij de viering van Pasen.

Dat feest, dat de wederopstanding van Christus viert, speelt een heel belangrijke rol in haar leven. ,,Het is de belangrijkste viering in het kerkelijk jaar. Het begint al in de Stille Week naar Pasen toe, Goede Vrijdag met de Kruisgang, de Paaswake op zaterdagavond wanneer onze kerk vol zit, de dienst op eerste paasdag wanneer er nog meer mensen zijn. Ik maak het allemaal van dichtbij mee, mijn hele leven al.’’

Kerkkoor

Dat had ze ook zo graag dit jaar willen doen. ,,We waren al druk bezig met de repetities voor het kerkkoor want daar ben ik lid van. Ook op andere manieren bereidde ik me op Pasen voor.’’

Tot maandag had ze de hoop dat ze het feest ook daadwerkelijk zou vieren. Maandagavond werden echter de maatregelen ter bestrijding van het corono-virus aangescherpt en verlengd tot 1 juni. ,,Waardoor er geen kerkvieringen plaats mogen vinden en het met Pasen stil is in onze kerk. Onze pastoor Jos Deuling zal de Mis wel vieren in de kerk in Stadskanaal, met slechts twee andere mensen in zijn buurt, en die kan via Youtube worden bekeken. Dat zal ik zeker doen maar het is toch anders.’’

Dat het anders is en anders moet, begrijpt ze volkomen. ,,We moeten er alles aan doen om het virus te bedwingen. Een volle kerk is dan een te groot risico. Maar het zal heel vreemd zijn, Pasen zonder een bezoek aan de kerk.’’